Chojnice – Bydgoszcz – Gniezno – Września – Stryków – Łódź – Katowice

Powyższa trasa to ok. 550 km. Jeździłem do i z Chojnic już różnymi drogami ( przez Konin, Byudgoszcz, przez Toruń, Świecie, Tucholę ) ale ta jest najrówniejsza i najprzyjemniejsza. Niemniej jednak ze zwiedzaniem ( krótkim ) Gniezna, zajmuje ok. 8 godzin.

Chojnice – Sępulno Krajeńskie ( Miasto Królewskie ) – Bydgoszcz, czyli ok. 86 km nic ciekawego i najgorszy odcinek drogi. Zakrętasy i niezbyt równo. Nie polecam pokonania tej trasy o zmroku – nieprzyjemnie. Zmusza to do odpoczynku i kawusi za Bydgoszczą. Polecam Hotel tylko ** Chata Biesiadna, gdzie można dobrze zjeść za niewielkie pieniądze. Obsługa sprawna, żarełko o.k, toalety czyste. Można wejść z psem na restauracyjny ogródek.

Bydgoszćż – Gniezno – super droga, równa, bezpieczna, dobrze oznakowana, dużo szykan w formie wysepek. Poimiędzy Żninem a Gnieznem zjazd z drogi krajowej Nr 5 na Biskupice ( ok. 7 km w lewo ). Warto zaplanować chwilkę na zwiedzenie tej najstarszej osady.

Wjeżdżając do Gniezna, należy kierować się za znakami do Katedry Gnieźnieńskiej. Wokół niej dużo parkingów i nie ma kłopotów z parkowaniem. Wybraliśmy Parking Parafialny, gdzie opłata do puszki „co łaska”. Stamtąd ogrodami Hotelu**** Atelier ( o którym poźniej ) wychodzi się na wprost archikatedry pod wezwaniem Wniebowstąpienia NMP. Jest to miejsce, które należy zwiedzić, aczkolwiek niekoniecznie trzeba wchodzić po ok. 200 schodach na jedną z wież, bo jedyne co zatyka oddech po wejściu to wysiłek a nie widoki.

Kawusia i deserek w Hotelu**** Atelier był nieporozumieniem. Ogrody okazałe, zadbane i atmosfera wspaniała. Jednak kładzie wszystko obsługa i zaopatrzenie. Brak połowy deserów w karcie o 15.00 to porażka, oczekiwanie na obsługę ponad 40 min. – to porażka, nie doprosiliśmy się ( spędzając tam ponad 1 godz ) ani popielniczki, ani miski dla psa z wodą. Miejsce fajne, ale kto tam zarządza? PORAZKA, pomimo przystępnych cen.

Na A2 każdy McDonalds ma wii-fii.

To tyle z krótkiego, bo weekendowego i przymusowego wypadu na Kaszuby, o których więcej napiszę i pokażę wkrótce. KASZUBY to DOBRE MIEJSCE. Jeżeli Was to ciekawi, to śledźcie mój blog.Katedra Gnieźnieńska pod wezwaniem Wniebowstąpienia NMP

Reklamy

Informacje o Chmurka

Ukończyłem Śląską Akademię Medyczną. W latach 1987 - 2000 pracowałem jako lekarz w Oddziale Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach Ochojcu, gdzie uzyskałem I-szy i II-gi stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych. W latach 2001-2007 byłem Dyrektorem ds Sprzedaży w firmie farmaceutycznej, a w latach 2008-2009 Dyrektorem ds Sprzedaży i Partnerstwa Biznesowego w SCANMED S.A. w Krakowie. Obecnie prowadząc własną działalność gospodarczą pracuję w Ośrodku Medycznym TOMMED w Katowicach, pełniąc funkcję Kierownika Poradni Specjalistycznych oraz Key Account Manager-a. Możecie znaleźć mnie na stronie Facebook'a jako PIÓRKIEM CHMURKI lub Twitter'a pod #piorkiemchmurki. Zapraszam. I graduated from the Silesian Medical Academy. In the years 1987 - 2000 worked as a physician in the Department of Cardiology of the Upper Silesian Medical Centre in Katowice Ochojec, where I received my I-st and II-nd degree of specialization in the field of internal medicine. In 2001-2007 I was Director of Sales at a pharmaceutical company, and in 2008-2009 as Director of Sales and Business Partnership in SCANMED SA in Krakow. Currently running his own business working in TOMMED Medical Center in Katowice, serving as Head of the Outpatient Clinic and Key Account Manager. You can find me on the side of Facebook as a Piórkiem Chmurki https://www.facebook.com/PiorkiemChmurki or Twitter at # piorkiemchmurki. Welcome.
Ten wpis został opublikowany w kategorii kujawsko-pomorskie, Polska, wielkopolskie, łódzkie, śląskie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s