CISTERNINO – Salento mało znane.

Zwiedzając Półwysep Salentyński grzechem sporego zaniechania byłoby nie odwiedzenie malutkiego miasteczka pomiędzy Locorotondo a Ostunią – Cisternino.

Typowe, salentyńskie miasteczko położone na niewielkim wzgórzu. Ale nie o widoki tym razem chodzi, a o pyszne, regionalne żarełko.

W tym niewielkim miasteczku jest łatwa do znalezienia może stu metrowa, wąska uliczka, gdzie po jej obu stronach znajdują się „dziwne” restauracje. Oczywiście w porze włoskiej kolacji trochę trudno się nią przepchnąć, bo zapraszający kelnerzy skutecznie tarasują przejście. W czym tkwi inność i dziwność tych restauracji ?

Wchodząc do każdej z nich, zaraz przy wejściu napotykamy dużą ladę chłodniczą ( jak w sklepie mięsnym ) z wystawionymi w niej mięsnymi specjałami. Są tam steki, sznycle i różnego rodzaju kiełbasy i kiełbaski. Niemniej jednak proponuję spróbować tych zawijanych i kulkowatych wyrobów. Spisałem sobie w telefonie by nie zapomnieć (pewnie ser przeze mnie zwany mozarellą – jest regionalnym serem rodzaju mozarella i to samo z parmezanem):  polędwiczki faszerowane mozarellą i ruccolą, polędwiczki faszerowane chlebem, parmezanem i ruccolą, zraziki w panierce z chleba i gorgonzoli i coś co zostawia wspomnienie do końca życia – malutkie, wielkości opuszki kciuka wątróbki drobiowe owijane cieniuśkimi, prawie przezroczystymi plastrami boczku.

Po wybraniu odpowiedniej porcji, zamówieniu do tego ziemniaków, sałatek, chrupkiego chleba i oczywiście butelki wspaniałego czerwonego Primitivo, mamy ok 1/2 godziny czasu, kiedy to wszystko się grilluje lub smaży w głębokim oleju.

Uczta dla Bogów, albo boska uczta ! Ale na pewno uczta niezapomniana. Zapraszam do odwiedzenia tego miejsca i zaplanowania posiłku w jednej z tych restauracji. Zdjęcia pod poniższym linkiem:

Pozdrawiam.

Chmurka

Reklamy

Informacje o Chmurka

Ukończyłem Śląską Akademię Medyczną. W latach 1987 - 2000 pracowałem jako lekarz w Oddziale Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach Ochojcu, gdzie uzyskałem I-szy i II-gi stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych. W latach 2001-2007 byłem Dyrektorem ds Sprzedaży w firmie farmaceutycznej, a w latach 2008-2009 Dyrektorem ds Sprzedaży i Partnerstwa Biznesowego w SCANMED S.A. w Krakowie. Obecnie prowadząc własną działalność gospodarczą pracuję w Ośrodku Medycznym TOMMED w Katowicach, pełniąc funkcję Kierownika Poradni Specjalistycznych oraz Key Account Manager-a. Możecie znaleźć mnie na stronie Facebook'a jako PIÓRKIEM CHMURKI lub Twitter'a pod #piorkiemchmurki. Zapraszam. I graduated from the Silesian Medical Academy. In the years 1987 - 2000 worked as a physician in the Department of Cardiology of the Upper Silesian Medical Centre in Katowice Ochojec, where I received my I-st and II-nd degree of specialization in the field of internal medicine. In 2001-2007 I was Director of Sales at a pharmaceutical company, and in 2008-2009 as Director of Sales and Business Partnership in SCANMED SA in Krakow. Currently running his own business working in TOMMED Medical Center in Katowice, serving as Head of the Outpatient Clinic and Key Account Manager. You can find me on the side of Facebook as a Piórkiem Chmurki https://www.facebook.com/PiorkiemChmurki or Twitter at # piorkiemchmurki. Welcome.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Włochy, Zagranica i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s