Manduria – wyprawa do serca winnic Apulii.

Apulia to upały, przepiękne widoki i zabytki, lazurowe morze, wspaniałe jedzenie, ale przede wszystkim oliwa i wino. Wjeżdżając od strony Brindisi na Półwysep Salentyński od razu zauważamy liczne zmiany krajobrazu. Może dlatego, że od tej pory będziemy poruszać się bądź ekspresowymi drogami, bądź lokalnymi, które nie są tak szczelnie otulone ekranami. Choć te ekrany w Apulii wyglądają uroczo, bo tak pasy zewnętrzne autostrady, jak i ekran pomiędzy dwoma jej kierunkami jest tworzony przez gęste krzewy oleandrów, to jednak znacznie ograniczają widoczność. Jadąc polskimi drogami jesteśmy przyzwyczajeni, że wokół nas rozciągają się bądź pola, bądź lasy. Tutaj zaś możemy podziwiać lasy gai drzew oliwnych, ze starymi, poskręcanymi konarami, nierzadko średnicy kilku metrów, bądź uprawy winorośli. I jedno i drugie to symbol Apulii.

Manduria

Samym sercem uprawy winorośli Półwyspu Salentyńskiego jest Manduria. Małe miasteczko, oddalone o kilka kilometrów od Morza Jońskiego. To tutaj uprawia się winorośle, z których powstaje słynne na cały świat Primitivo di Manduria ( jedna z najstarszych apelacji Apulii ). Czerwone wino, o purpurowym kolorze z fioletowymi refleksami. W smaku dojrzałe owoce jerzyny i wiśni, pomieszane z nutą cynamonu, lukrecji i goździków. Oczywistym jest, że w panujące upały trudno degustować wina czerwone. Orzeźwienie dają wspaniale skomponownane wina białe, których gatunków znajdziemy bez liku. A na końcu zwiedzanie muzeum winiarstwa i oczywiście zakupy ( znakomity prezent dla rodziny i przyjaciół ). Zapraszam na spacer po Mandurii. Zdjęcia w poniższym linku.

Pozdrawiam. Chmurka

Reklamy

Informacje o Chmurka

Ukończyłem Śląską Akademię Medyczną. W latach 1987 - 2000 pracowałem jako lekarz w Oddziale Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach Ochojcu, gdzie uzyskałem I-szy i II-gi stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych. W latach 2001-2007 byłem Dyrektorem ds Sprzedaży w firmie farmaceutycznej, a w latach 2008-2009 Dyrektorem ds Sprzedaży i Partnerstwa Biznesowego w SCANMED S.A. w Krakowie. Obecnie prowadząc własną działalność gospodarczą pracuję w Ośrodku Medycznym TOMMED w Katowicach, pełniąc funkcję Kierownika Poradni Specjalistycznych oraz Key Account Manager-a. Możecie znaleźć mnie na stronie Facebook'a jako PIÓRKIEM CHMURKI lub Twitter'a pod #piorkiemchmurki. Zapraszam. I graduated from the Silesian Medical Academy. In the years 1987 - 2000 worked as a physician in the Department of Cardiology of the Upper Silesian Medical Centre in Katowice Ochojec, where I received my I-st and II-nd degree of specialization in the field of internal medicine. In 2001-2007 I was Director of Sales at a pharmaceutical company, and in 2008-2009 as Director of Sales and Business Partnership in SCANMED SA in Krakow. Currently running his own business working in TOMMED Medical Center in Katowice, serving as Head of the Outpatient Clinic and Key Account Manager. You can find me on the side of Facebook as a Piórkiem Chmurki https://www.facebook.com/PiorkiemChmurki or Twitter at # piorkiemchmurki. Welcome.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Włochy, Zagranica i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s