Weekend w Pieninach ( 14-16.08.2015r. )

Długo oczekiwany weekend w Pieninach. Wybraliśmy się w dwie rodziny z dzieciakami 4-11 letnimi. W drugi dzień dojechali znajomi, którzy wcześniej moczyli się w czeskich termach też z dzieciakami. Polecam noclegi w gospodarstwie agroturystycznym Noclegi u Jankowskich ( wygodnie, dobre miejsce na wypady w góry i na spływ Dunajcem ). Niestety bez wyżywienia, ale kuchenka jest i samemu posiłki można przygotować. Kawusia i śniadanko ( bardzo obfite za 15 PLN za osobę dorosłą i 10 PLN dziecko ) proponuję w Willi Granit, a super obiad zjecie w Krościenku w Karczmie Stajkowa .

DSC_0167

Wejście na Trzy Korony z dzieciakami proponuję od Krościenka. Parking płatny 10 PLN / dobę przy ul. Trzech Koron tuż przy rozpoczęciu szlaku żółtego. Czeka Was ok 11% męczące podejście do Polany Wymiarki, gdzie zaczyna się szlak niebieski. Na Trzy korony prowadzą obie odnogi szlaku niebieskiego, niemniej jednak jeżeli idziecie z dziećmi, to proponuję iść prosto, przez Przełęcz Szopka, a nie skręcać w lewo przez Zamek ( Polanę Kosarzyską ). Podejście przez Polanę Kosarzyską ma odcinki 19% przewyższenia i dzieci mogą mieć trudności. Wejście na Trzy Korony dla słabo wytrenowanego turysty to ok 3 godz, choć na szlakowych drogowskazach pisze 1,45 h. My szliśmy właśnie te 3 godziny.

Powrót z Trzech Koron proponuję tą samą drogą lub spróbować właśnie przez Polanę Kosarzyską ( są schody, schodzi się niełatwo ). Reasumując: czas wejścia i zejścia zajął nam ok 6 godz z wejściem na platformę widokową na Trzech Koronach ( nie było kolejki ). Zrobiliśmy ok. 10 km z przewyższeniem 570m ( krótko ale zdrowo 🙂 ), osiągając szczyt – czyli 982m.n.p.m. Polecam wczesne wejście na szlak, bo śpiochy odstoją później przy wejściu na platformę ( podobno nawet do 1,5 godz ).

Stateczkiem po Jeziorze Czorsztyńskim wszystkie informacje znajdziecie tutaj – WARTO ! dla pięknych widoków obu zamków ( w Niedzicy i Czorsztynie ).

Spływ Dunajcem – wielka atrakcja dla całej Rodziny. Warto zarezerwować wcześniej bilety on-line tutaj, gdzie znajdziecie wszystkie informacje odnośnie spływu . UWAGA ! po rezerwacji, zapłaceniu przelewem WYDRUKUJCIE ! bilety i dowód przelewu. Na miejscu nie ma wii fii i nie będziecie mogli udowodnić swojej rezerwacji i zapłaty.

Piękny weekend. Niepublikowane dotychczas zdjęcia znajdziecie pod poniższym linkiem:

https://drive.google.com/folderview?id=0BwwY8qnh8ybeflNJdVdNM3JaN3dDNjR5d0dGWE9EUWdIVkRZVGM5eUZXSkZfS3F2Wm11Mnc&usp=sharing

Pozdrawiam wszystkich. Chmurka

 

Reklamy

Informacje o Chmurka

Ukończyłem Śląską Akademię Medyczną. W latach 1987 - 2000 pracowałem jako lekarz w Oddziale Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach Ochojcu, gdzie uzyskałem I-szy i II-gi stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych. W latach 2001-2007 byłem Dyrektorem ds Sprzedaży w firmie farmaceutycznej, a w latach 2008-2009 Dyrektorem ds Sprzedaży i Partnerstwa Biznesowego w SCANMED S.A. w Krakowie. Obecnie prowadząc własną działalność gospodarczą pracuję w Ośrodku Medycznym TOMMED w Katowicach, pełniąc funkcję Kierownika Poradni Specjalistycznych oraz Key Account Manager-a. Możecie znaleźć mnie na stronie Facebook'a jako PIÓRKIEM CHMURKI lub Twitter'a pod #piorkiemchmurki. Zapraszam. I graduated from the Silesian Medical Academy. In the years 1987 - 2000 worked as a physician in the Department of Cardiology of the Upper Silesian Medical Centre in Katowice Ochojec, where I received my I-st and II-nd degree of specialization in the field of internal medicine. In 2001-2007 I was Director of Sales at a pharmaceutical company, and in 2008-2009 as Director of Sales and Business Partnership in SCANMED SA in Krakow. Currently running his own business working in TOMMED Medical Center in Katowice, serving as Head of the Outpatient Clinic and Key Account Manager. You can find me on the side of Facebook as a Piórkiem Chmurki https://www.facebook.com/PiorkiemChmurki or Twitter at # piorkiemchmurki. Welcome.
Ten wpis został opublikowany w kategorii małopolskie, Polska i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s