Skalne miasta w Teplicach nad Metuji, w Adrspachu oraz poszukiwanie pociągu ze złotem w Walimiu – weekend 2-4.09.2015r.

Pomysł powstał tuż po naszych wakacjach. Pamiętam coś grzebałem w dr google i pojawiły się tam fotki ze Skalnego Miasta – zapadła decyzja JEDZIEMY.  Udało mi się namówić kilku znajomych z dzieciakami, a że zbiegło się to z czasem poszukiwania w tych okolicach pociągu pełnego złota i dzieł sztuki, wszyscy wyruszyliśmy z wielkim zapałem.

IMG_0239

Kluczem był dobry hotel, oddalony niedaleko wszystkich atrakcji, o w miarę korzystnej cenie i sam w sobie stanowiący atrakcję. Udało się znaleźć : HOTEL PIOTR  w Boguszów Gorce, prowadzony przez przesympatyczną rodzinę. Czysto, przemiła obsługa, syte posiłki, basen i kręgielnia w zabezpieczeniu gdyby pogoda nie dopisała i nie byłoby co zrobić z dzieciakami i tylko 34 km od naszych atrakcji – polecam.

Są dwa Skalne Miasta, co wyraźnie na stronach internetowych nie jest opisane. Stąd wyjaśniam. Teplice nad Metuji to bardziej „dzika” część wycieczki. Moim zdaniem bardziej urokliwa i typowo turystyczna. Trudno tam np. pchać wózek z dzieciakiem – schody, schodki i kamieniste ścieżki. Okrężny szlak ( niebieski ) liczy ok 10 km. Szlak biegnie w kształcie pętli i na jej bądź zakończeniu, bądź na początku zaczyna się szlak żółty – biegnący do Ardspachu i to właśnie to miejsce było scenerią do filmu Opowieści z Narnii. Szlak żółty z obejściem Skalnego Miasta w Ardspachu ( gdzie szlaki turystyczne biegną również w kształcie większych i mniejszych pętelek z możliwością różnych skrótów ) to następne 10 km. Powrót z Adrspachu do Teplic nad Metuji koleją. My wybraliśmy opcję inną ze względów czasowych i z powodu tego, że były z nami dzieciaki w wieku 4 – 12 lat ( siedmioro – niezła czeladka 🙂 ). Obeszliśmy Skalne Miasto w Teplicach, zjedliśmy obiad w pobliskiej restauracji, pojechaliśmy do Adrpachu i tam spędziliśmy następne kilka godzin. Po Adrpaskim Skalnym Mieście można jeździć wózkiem z dzieckiem i wózkiem inwalidzkim. Staje się więc to miejsce bardzo fajnym i atrakcyjnym rodzinnym spacerniakiem.

Dzień drugi to sztolnie w Walimiu ( w sumie nic nie mające wspólnego z górnictwem, poza chyba tylko tym, że ponad 70 lat temu w czasie ich budowy przez więźniów obozu Gross Rosen wykorzystywano bardzo zaawansowane techniki górnicze ).  Bardzo profesjonalni przewodnicy, opowiadający w bajeczny sposób historię tego miejsca. Polecam to miejsce odwiedzić.

Każdy z uczestników tego wypadu powiedział jedno: przyjeżdżam tu jeszcze raz. Niestety weekend to za mało by w spokoju zwiedzić okoliczne miejsca. Nasz plan okazał się przeambitny, ale i tak zrealizowaliśmy dużo. Wracamy tam ponownie, by jeszcze raz zwiedzić Skalne Miasto w Teplicach nad Metuji i w Adrspachu i zrealizować safari w ZOO, którego tym razem nam się nie udało.

Piękny weekend i dziękuję wszystkim jego uczestnikom, że poświęcili swój czas na wyprawę z Chmurką. Zdjęcia nigdzie jeszcze niepublikowane są pod poniższym linkiem.

https://drive.google.com/folderview?id=0BwwY8qnh8ybefkF2WWx3Ym5rNkNEU29sOWtjd0E5eXFkSC1GTGl6bTNsWjg4c05fZ21paG8&usp=sharing

Pozdrawiam Wszystkich i zapraszam na nasze wypady.

Chmurka

 

 

Reklamy

Informacje o Chmurka

Ukończyłem Śląską Akademię Medyczną. W latach 1987 - 2000 pracowałem jako lekarz w Oddziale Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach Ochojcu, gdzie uzyskałem I-szy i II-gi stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych. W latach 2001-2007 byłem Dyrektorem ds Sprzedaży w firmie farmaceutycznej, a w latach 2008-2009 Dyrektorem ds Sprzedaży i Partnerstwa Biznesowego w SCANMED S.A. w Krakowie. Obecnie prowadząc własną działalność gospodarczą pracuję w Ośrodku Medycznym TOMMED w Katowicach, pełniąc funkcję Kierownika Poradni Specjalistycznych oraz Key Account Manager-a. Możecie znaleźć mnie na stronie Facebook'a jako PIÓRKIEM CHMURKI lub Twitter'a pod #piorkiemchmurki. Zapraszam. I graduated from the Silesian Medical Academy. In the years 1987 - 2000 worked as a physician in the Department of Cardiology of the Upper Silesian Medical Centre in Katowice Ochojec, where I received my I-st and II-nd degree of specialization in the field of internal medicine. In 2001-2007 I was Director of Sales at a pharmaceutical company, and in 2008-2009 as Director of Sales and Business Partnership in SCANMED SA in Krakow. Currently running his own business working in TOMMED Medical Center in Katowice, serving as Head of the Outpatient Clinic and Key Account Manager. You can find me on the side of Facebook as a Piórkiem Chmurki https://www.facebook.com/PiorkiemChmurki or Twitter at # piorkiemchmurki. Welcome.
Ten wpis został opublikowany w kategorii dolnośląskie, Polska i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s