Mikołajki na Śnieżce ( Karpacz 4-6.12.2015r. )

To było moje / nasze marzenie. Wejść na Śnieżkę w mikołajki. Wyprawa przygotowywana przez co najmniej 2 miesiące. Zarezerwowany hotel, ciepłe ciuchy, zimowe buty i nawet wymienione termosy na takie prawdziwe, zakręcane i nie cieknące jak ta chińszczyzna z klikaczem. Dodatkową atrakcją była wyprawa z psem ( po Karkonoszach można chodzić z psami – huraaa !! ). Pogoda cudowna –  słoneczna ale bardzo wietrzna już na dole. I……. ?

Karpacz - mikołajki 2015

Może od początku. Hotel Gołębiewski w Karpaczu to bardzo fajne miejsce noclegowe. Ciekawie posadowiony z widokiem na Śnieżkę. Jeżeli nie można mieć pretensji i trudno znaleźć negatywy co do hotelu, to od osób w nim przebywających można by wymagać więcej. Krótko: gdyby ktoś wpadł na pomysł i zamknął nas wszystkich przebywających tam w pierdlu na 48 godzin, to obawiam się, że ponad połowa by tam została na dłuższy czas. Okropieństwo. Byłem w tym hotelu drugi raz ( pierwszy na zjeździe lekarskim jako wykładowca ) i ostatni. Nie dla mnie ta bajka z piciem wódy na umór, słownictwem i niepilnowanymi dziećmi, które wychowywane są metodą bezstresową. NIE POLECAM !

Wyszliśmy z Karpacza Biały Jar, gdzie zostawiliśmy auta. Czarny szlak zwany Śląską Drogą, biegnie ciągle ostro nachylony ku górze. Droga ta, to stary tor saneczkowy wybudowany w 1924r. Dochodzimy nim do Białego Jaru. I tutaj niestety nasza wyprawa się zakończyła 😦 Wiatr nasilił się do 188 km / godz ( o czym później dowiedzieliśmy się „grzebiąc” w internecie ), a siła jego była tak ogromna, że trudno było utrzymać pozycję pionową. Drugim czynnikiem, który wpłynął na decyzję o powrocie, to duże oblodzenie szlaku i brak raków i kijów. Niestety, naszą wędrówkę musieliśmy tutaj przerwać i nie byliśmy jedynymi turystami, którzy wycofali się z zamiaru kontynuacji marszu.

Mamy kije w domu, kupujemy raki i postanowiliśmy, że wracamy na wiosnę. Śnieżka musi być nasza :). Poniżej link do galerii zdjęć.

https://drive.google.com/folderview?id=0BwwY8qnh8ybebzFlWk1RYmlvZjQ&usp=sharing

Pozdrawiam. Chmurka

Reklamy

Informacje o Chmurka

Ukończyłem Śląską Akademię Medyczną. W latach 1987 - 2000 pracowałem jako lekarz w Oddziale Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach Ochojcu, gdzie uzyskałem I-szy i II-gi stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych. W latach 2001-2007 byłem Dyrektorem ds Sprzedaży w firmie farmaceutycznej, a w latach 2008-2009 Dyrektorem ds Sprzedaży i Partnerstwa Biznesowego w SCANMED S.A. w Krakowie. Obecnie prowadząc własną działalność gospodarczą pracuję w Ośrodku Medycznym TOMMED w Katowicach, pełniąc funkcję Kierownika Poradni Specjalistycznych oraz Key Account Manager-a. Możecie znaleźć mnie na stronie Facebook'a jako PIÓRKIEM CHMURKI lub Twitter'a pod #piorkiemchmurki. Zapraszam. I graduated from the Silesian Medical Academy. In the years 1987 - 2000 worked as a physician in the Department of Cardiology of the Upper Silesian Medical Centre in Katowice Ochojec, where I received my I-st and II-nd degree of specialization in the field of internal medicine. In 2001-2007 I was Director of Sales at a pharmaceutical company, and in 2008-2009 as Director of Sales and Business Partnership in SCANMED SA in Krakow. Currently running his own business working in TOMMED Medical Center in Katowice, serving as Head of the Outpatient Clinic and Key Account Manager. You can find me on the side of Facebook as a Piórkiem Chmurki https://www.facebook.com/PiorkiemChmurki or Twitter at # piorkiemchmurki. Welcome.
Ten wpis został opublikowany w kategorii dolnośląskie, Polska i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s