Spoleto ( IT – Umbria ). Miasto historii sięgającej potęgi Rzymu i trufli.

Miasto założone przez Umbrów w VI w p.n.e., których zastąpili później Etruskowie. Od III w p.n.e. kolonia rzymska. W czasie wojen Punickich Spoleto oparło się Hannibalowi. W dalszej historii,  to właśnie pod Spoleto Krassus i Pompejusz rozbili legiony Mariusza. Jak widać, gdzie nie spojrzymy tam ogrom historii w której uczestniczyło Spoleto. Nie wspominam tutaj czasów księstwa Longobardów, czy podległości Spoleto pod jurysdykcję papieską i wiele innych faktów historycznych. Chcę tylko pokazać, że spacerując po Spoleto spodziewajmy się pozostałości czasów rzymskich, budowli romańskich, gotyckich, renesansu i baroku. To miasto jest historią architektury w pigułce. Spacerując po Spoleto spotykamy pozostałości murów rzymskich, łuk triumfalny Druzusa i Germanika z I w., katedrę z XII w., której wnętrze przebudował w 1620 roku Bernini, znakomicie zachowany rzymski akwedukt……i tak można bez końca. Ale przyjeżdżając do Spoleto musimy jeszcze poszukać jednego – dań z makaronów, trufli, karczochów i grzybów. Dopełnieniem będą wspaniałe lody i caffe coretto, czyli espresso z dodanym do niej kieliszkiem grappy.

Spoleto 22

Zapraszam na spacer po Spoleto. W poniższym linku zdjęcia.

https://drive.google.com/folderview?id=0BwwY8qnh8ybecE11V2VZZHI0TG8&usp=sharing

a tutaj filmik ( krótki spacer po Spoleto ): https://www.youtube.com/watch?v=gWKlG3KxbLw&feature=youtu.be

Pozdrawiam. Chmurka

Reklamy

Informacje o Chmurka

Ukończyłem Śląską Akademię Medyczną. W latach 1987 - 2000 pracowałem jako lekarz w Oddziale Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach Ochojcu, gdzie uzyskałem I-szy i II-gi stopień specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych. W latach 2001-2007 byłem Dyrektorem ds Sprzedaży w firmie farmaceutycznej, a w latach 2008-2009 Dyrektorem ds Sprzedaży i Partnerstwa Biznesowego w SCANMED S.A. w Krakowie. Obecnie prowadząc własną działalność gospodarczą pracuję w Ośrodku Medycznym TOMMED w Katowicach, pełniąc funkcję Kierownika Poradni Specjalistycznych oraz Key Account Manager-a. Możecie znaleźć mnie na stronie Facebook'a jako PIÓRKIEM CHMURKI lub Twitter'a pod #piorkiemchmurki. Zapraszam. I graduated from the Silesian Medical Academy. In the years 1987 - 2000 worked as a physician in the Department of Cardiology of the Upper Silesian Medical Centre in Katowice Ochojec, where I received my I-st and II-nd degree of specialization in the field of internal medicine. In 2001-2007 I was Director of Sales at a pharmaceutical company, and in 2008-2009 as Director of Sales and Business Partnership in SCANMED SA in Krakow. Currently running his own business working in TOMMED Medical Center in Katowice, serving as Head of the Outpatient Clinic and Key Account Manager. You can find me on the side of Facebook as a Piórkiem Chmurki https://www.facebook.com/PiorkiemChmurki or Twitter at # piorkiemchmurki. Welcome.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Włochy, Zagranica i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s